1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Opieka HD
Ola Olka

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8905

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-09-01, 08:23   Temat: Opieka HD
Brutus napisał/a:
Gdzieś z tyłu głowy albo bardziej serca była nadzieja, że w szpitalu tatę podciągną na zdrowiu i okaże się on tym wyjątkiem, który przeżyje jeszcze pół roku w komforcie.
Na to niestety nie ma gwarancj, to mogłoby być też pół roku męczenia się - u was i u taty. Jednakże bardzo mi przykro że to tak szybko poszło. Przyjmij wyrazy współczucia... ::rose:: ::rose::
  Temat: Opieka HD
Ola Olka

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8905

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-08-15, 16:18   Temat: Opieka HD
Myślę że jesteś w dobrym dziale... jeżeli nie - to moderatorzy to napewno uporządkują ;)
Brutus napisał/a:
Tato nie pozwala sobie pomóc. Jest coraz bardziej złośliwy i słownie agresywny.
Tato jest po prostu ciężko chory. Jeżeli jak piszesz wasze układy były zawsze trudne to w takiej sytuacji mogą być (nie muszą) jeszcze trudniejsze. On sam napewno walczy ze strachem, niepewnością i może bólem. Może jeszcze nie przetrawił tego i nie uzmysłowił sobie że niestety będzie musiał skorzystać z opieki lekarzy, pielęgniarek, waszej, jakiejkolwiek.
Brutus napisał/a:
Ostatnio gdy spytałam jak się czuje powiedział mi, że czekam na jego śmierć. Boli jak diabli.
Tak, takie stwierdzenia bolą ale teraz nie myśl o tym. Zaciśnij zęby, spróbuj nie zwracać na to uwagi. Nie wiadomo jak daleko tato kontroluje siebie a na ile już choroba kontroluje jego. Oj ci nasi ojcowie - czasami są tacy skomplikowani bo zawsze byli tymi silnymi i niezłomnymi a tu nagle ... budzą się w całkiej innej rzeczywistości.
Trzymaj się.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Opieka HD
Ola Olka

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8905

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-07-25, 08:46   Temat: Opieka HD
Brutus z własnego doświadczenia wiem, że jest czasami cieżko starszych ludzi do czegoś przekonać jak wbiją sobie to w głowę. Dlatego zdaję sobie sprawę że nie jesteś wyrodną córką tylko po prostu czasami się nie da. Moja mama wojuje z tatą o każdą czystą koszulkę. Nie wyobrażam sobie co by było gdyby był sam... :-(
Brutus napisał/a:
Niestety każdą moją prośbę czy propozycję dotyczącą sprzątania tata traktuje jak "zamach" na jego dom i swobodę decydowania.
Podobnie reagowała moja - świętej pamięci - teściowa. Wsządzie kurz, przez okna nie dało się patrzeć a gdy zaczynało się sprzątać to był wrzask i prawie epilepsja.
Cytat:
To plany a jak wyjdzie to się okaże.
W te plany włącz i HD. Jak pisały koleżanki mają też psychologów i napewno niejedno widzieli. Poza tym może tato przy obcych będzie reagował inaczej. Tak często bywa.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group